oana_vuluta_gin36821Repertoriu (roluri și dansuri):

  • Pas de trois, Lebedele mici – Lacul lebedelor de Piotr Ilici Ceaikovski,  regia și coregrafia: Oleg Danovski
  • Pas de deux Prietenii, Mona, Zulma – Giselle de Adolphe Ch. Adam, regia și coregrafia Vasile Marcu, adaptare după Marius Petipa
  • Prietene, Fusul – Coppélia de Léo Delibes, coregrafia: Anton Romanovski și Oleg Danovski, regia: Oleg Danovski
  • Prietene, Fleur de Lys – Notre-Dame de Paris (colaj muzical), regia și coregrafia: Ioan Tugearu
  • Zâna Candorii, Pietrele preţioase – Frumoasa din pădurea adormită de Piotr Ilici Ceaikovski, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Mașa mică – Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski, regia și coregrafia: Tilde Urseanu
  • Dansul rusesc, Valsul Florilor – Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Prietene – Îmblânzirea scorpiei (colaj muzical), regia și coregrafia: Ioan Tugearu
  • Prietene – La fille mal gardée (Fata prost păzită) de Ferdinand Herold și John Lanchbery, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Fecioara – Carmina burana de Carl Orff, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Preludiu – Chopiniana de Frédéric Chopin, coregrafia: Mihail Fokin, regia: Oleg Danovski
  • Duhuri –  Manfred (colaj muzical), regia și coregrafia: Ioan Tugearu
  • Cherubino – Mozartiana – Concertul 21 (muzica: W.A. Mozart), regia și coregrafia: Doina Andronache
  • Simfonia clasică de Serghei Prokofiev, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Partenera lui Birbanto, Odalisque – Corsarul de Adolphe Ch. Adam, regia și coregrafia: Vasily Medvedev, adaptare după Marius Petipa
  • Primăvara, Vara – Anotimpurile de Antonio Vivaldi, regia și coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Kitty – Anna Karenina (muzica Piotr Ilici Ceaikovski), regia și coregrafia: Ioan Tugearu
  • Hermia – Visul unei nopţi de vară (colaj muzical), regia și coregrafia: Mihaela Atanasiu
  • Titania – Visul unei nopţi de vară de Virgil Popescu, regia și coregrafia: Marc Bogaerts
  • Florărese, Amoraș – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski, regia și coregrafia: Vasile Marcu
  • Pas de trois, Variaţii – Paquita de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, regia și adaptarea: Ileana Iliescu
  • Vara – Cenușăreasa de Serghei Prokofiev, regia și coregrafia: Mihai Babușka
  • Umbre, Fata cu ulciorul – Baiadera de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, regia și adaptarea coregrafică: Valerii Kovtun
  • Solo Tarantela – Romeo și Julieta de Serghei Prokofiev, regia și coregrafia: Iuri Papko și Julamay Scott
  • Prietene – Romeo și Julieta de Serghei Prokofiev, regia și coregrafia: Ioan Tugearu
  • Pas de quatre, coregrafia: Marius Petipa, adaptarea coregrafică: Ileana Iliescu
  • Albă ca Zăpada – Albă ca Zăpada și cei șapte pitici de Cornel Trăilescu, regia și coregrafia: Doina Andronache
  • Seară de valsuri vieneze de Johann Strauss, coregrafia: Ioan Tugearu și în coregrafia Alexei MezincescuDivertismente din opere și operete:
  • Solo vals, solo polkă – Liliacul de Johann Strauss-fiul,  coregrafia: Alexa Mezincescu și coregrafia Mihai Babușka
  • Aida de Giuseppe Verdi, coregrafia: Oleg Danovski
  • Balerina – Noapte Valpurgiei din Faust de Charles Gounod, coregrafia: Alexa Mezincescu