laura-blica

Repertoriu (roluri şi dansuri):

  • Mercedes / Florărese – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski, adaptarea: Mihai Babuşka
  • Mercedes – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski, adaptarea: Vasile Marcu
  • Mercedes / Zâna Pădurii – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski,adaptarea coregrafică: Jaroslav Slavický
  • Regina – Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici de Cornel Trăilescu, coregrafia: Francisc Valkay
  • Pas de trois / Lebede mari – Lacul lebedelor de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Oleg Danovski, adaptare după Marius Petipa, Lev Ivanov
  • Regina – Lacul lebedelor de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Gheorghe Iancu, adaptare după Marius Petipa, Lev Ivanov
  • Prietene / Fata cu ofrande – Coppélia de Léo Delibes, coregrafia: Anton Romanovski, Oleg Danovski
  • Zâna Liliac / Carabosse – Frumoasa din pădurea adormită de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Helena – Visul unei nopţi de vară de Virgil Popescu, coregrafia: Marc Bogaerts
  • Prietene – Anna Karenina (muzica: Piotr Ilici Ceaikovski), coregrafia: Ioan Tugearu
  • Prietene – Romeo şi Julieta de Serghei Prokofiev, coregrafia: Ioan Tugearu
  • Zâna fondantelor – Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Myrtha – Giselle de Adolphe Ch. Adam, coregrafia: Jean Coralli, Jules Perrot şi Marius Petipa, adaptarea: Mihai Babuşka
  • Myrtha – Giselle de Adolphe Ch. Adam, coregrafia: Jean Coralli, Jules Perrot şi Marius Petipa, adaptarea: Vasile Marcu
  • Gamzatti – Baiadera de Ludwig Minkus – coregrafia: Marius Petipa, adaptarea: Mihai Babuşka
  • Gulnara – Corsarul de Adolphe Ch. Adam – coregrafia: Vasili Medvedev, adaptare după Marius Petipa
  • Prietenele / Două ţigănci – Notre-Dame de Paris (colaj muzical), coregrafia: Ioan Tugearu
  • Henriette – Casanova (colaj muzical), coregrafia: Monica Fotescu Uţă
  • Sofia – Femei (colaj muzical), coregrafia: Gheorghe Iancu
  • Duhul focului – Manfred de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Ioan Tugearu
  • Ea – Carmina burana de Carl Orff, coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Zâna – Cenuşăreasa de Serghei Prokofiev, coregrafia: Mihai Babuşka
  • Fuga. Marea fugă (colaj muzical), coregrafia: Ioan Tugearu
  • Tango Fatal – Tango (colaj muzical), coregrafia: Edward Clug
  • Syrinx / Licanya – Daphnis şi Chloé  de Maurice Ravel, coregrafia: Gelu Barbu
  • Chopiniana de Frédéric Chopin, coregrafia: Mihail Fokin, adaptarea: Oleg Danovski
  • Pas de quatre de Cesare Pugni, coregrafia: Mihail Fokin, adaptarea: Ileana Iliescu
  • Paquita de Ludwig Minkus, coregrafia Marius Petipa, adaptarea: Ileana Iliescu
  • Anotimpurile de Antonio Vivaldi, coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Falling Angels, coregrafia: Jiri Kylian
  • Cleopatra – Noaptea Valpurgiei din opera Faust de Charles Gounod, coregrafia: Alexa Mezincescu
  • Divertisment din opera Aida de Giuseppe Verdi, coregrafia: Francisc Valkay