Repertoriu (roluri şi dansuri):
- Mercedes / Florărese – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski, adaptarea: Mihai Babuşka
- Mercedes – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski, adaptarea: Vasile Marcu
- Mercedes / Zâna Pădurii – Don Quijote de Ludwig Minkus, coregrafia: Marius Petipa, Alexandr Gorski,adaptarea coregrafică: Jaroslav Slavický
- Regina – Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici de Cornel Trăilescu, coregrafia: Francisc Valkay
- Pas de trois / Lebede mari – Lacul lebedelor de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Oleg Danovski, adaptare după Marius Petipa, Lev Ivanov
- Regina – Lacul lebedelor de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Gheorghe Iancu, adaptare după Marius Petipa, Lev Ivanov
- Prietene / Fata cu ofrande – Coppélia de Léo Delibes, coregrafia: Anton Romanovski, Oleg Danovski
- Zâna Liliac / Carabosse – Frumoasa din pădurea adormită de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Alexa Mezincescu
- Helena – Visul unei nopţi de vară de Virgil Popescu, coregrafia: Marc Bogaerts
- Prietene – Anna Karenina (muzica: Piotr Ilici Ceaikovski), coregrafia: Ioan Tugearu
- Prietene – Romeo şi Julieta de Serghei Prokofiev, coregrafia: Ioan Tugearu
- Zâna fondantelor – Spărgătorul de nuci de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Alexa Mezincescu
- Myrtha – Giselle de Adolphe Ch. Adam, coregrafia: Jean Coralli, Jules Perrot şi Marius Petipa, adaptarea: Mihai Babuşka
- Myrtha – Giselle de Adolphe Ch. Adam, coregrafia: Jean Coralli, Jules Perrot şi Marius Petipa, adaptarea: Vasile Marcu
- Gamzatti – Baiadera de Ludwig Minkus – coregrafia: Marius Petipa, adaptarea: Mihai Babuşka
- Gulnara – Corsarul de Adolphe Ch. Adam – coregrafia: Vasili Medvedev, adaptare după Marius Petipa
- Prietenele / Două ţigănci – Notre-Dame de Paris (colaj muzical), coregrafia: Ioan Tugearu
- Henriette – Casanova (colaj muzical), coregrafia: Monica Fotescu Uţă
- Sofia – Femei (colaj muzical), coregrafia: Gheorghe Iancu
- Duhul focului – Manfred de Piotr Ilici Ceaikovski, coregrafia: Ioan Tugearu
- Ea – Carmina burana de Carl Orff, coregrafia: Alexa Mezincescu
- Zâna – Cenuşăreasa de Serghei Prokofiev, coregrafia: Mihai Babuşka
- Fuga. Marea fugă (colaj muzical), coregrafia: Ioan Tugearu
- Tango Fatal – Tango (colaj muzical), coregrafia: Edward Clug
- Syrinx / Licanya – Daphnis şi Chloé de Maurice Ravel, coregrafia: Gelu Barbu
- Chopiniana de Frédéric Chopin, coregrafia: Mihail Fokin, adaptarea: Oleg Danovski
- Pas de quatre de Cesare Pugni, coregrafia: Mihail Fokin, adaptarea: Ileana Iliescu
- Paquita de Ludwig Minkus, coregrafia Marius Petipa, adaptarea: Ileana Iliescu
- Anotimpurile de Antonio Vivaldi, coregrafia: Alexa Mezincescu
- Falling Angels, coregrafia: Jiri Kylian
- Cleopatra – Noaptea Valpurgiei din opera Faust de Charles Gounod, coregrafia: Alexa Mezincescu
- Divertisment din opera Aida de Giuseppe Verdi, coregrafia: Francisc Valkay