Regizorat Scenă Operă

  Arinna Florea, șef serviciu artistic scenă; Andreea Saragea;
Daniela Raluca Panaite; Valentina Năstase; Damian Vlad; Bogdan Chenciu

Costumieri Operă

Ion Alexe, șef atelier; Gabriel Andreescu; Lucica Bănaru; Liliana Condrea; Stanca Dinu; Nicoleta-Marinela Gheorghe; Marinescu Radita; Viorel-Nelu Munteanu; Dumitru Neagu; Ioana Negoci; Nicolae Gica; Georgeta Opriș; Marian-Claudiu Pavel; Loredana Sandu; Constantin Stan; Georgeta Simionov

Electrică și Iluminare Scenă Operă

Ştefan Dragu, șef atelier; Emil Bălătuş; Corneliu Cotîrlă; Dorel Pălăgean; Eduard-Laurenţiu Pavelescu;  Florin Țăranu; Alexandru Danciu; Costin-Iulian Ștefan

Încălţăminte Operă

Mariana Dumitru, șef atelier; Titi Hermeneanu; Dumitra Hermeneanu

Machiaj-Perucherie Operă

Georgia Chiriţescu, șef atelier; Mihaela-Paula Chesnoiu; Daniela-Adriana Fleancu; Melania-Hermine Matei; Silvia Nicolae; Elena-Claudia Soare

Mânuitori Decor Operă

Victor Căpățână, șef atelier; Tudor Alexe; Dumitru Jipa; A. Niculae Matei; Ion Matei; Vlad Mazilu; Dănuţ Pană; Gabriel Petcu; Alexandru Simion; Traian Spirt; George Trifu; Vlad-Alexandru Ștefan

Recuzită Scenă Operă

Cătălin Brezeanu, șef atelier; Constantin-Cătălin Apetroaiei; Alin-Daniel Ţicoi; Cosmin-George Păun

Sunet Operă

Cristian-Marius Oancea, șef atelier; Traian-Marius Toader; Dan Boarţă; Felix Radu

Tapiţerie Scenă Operă

Paul Ruse, șef atelier; Cristel Cîrlova; Marian-Cristian Grigore

Costume

Andreea Radu, șef serviciu

Decor

Raluca Alexandrescu, șef serviciu

Cizmărie

Steliana Buboia; Victoria Dincă; Gheorghe Dumitraşcu; Voicu Gabriel; Hermeneanu Dumitra

Croitorie Bărbaţi

Constanţa Ghiţă; Constantin Ivan; Lucica Ivan; Vasile-Vali Neagu; Petruţa Ştefan; Marian Tudorache;

Croitorie Femei

Georgeta Bănuţoiu; Steluţa Curea; Doina Alice Popa; Mariana Matei; Lăcrămioara Obreja; Maria Olteanu; Cristian Scurtu; Beatrice Şorop; Daniel Şorop

Mecanică

Alexandru Arap; Dumitru Huţanu; M. Niculae Matei; Marin Niţă; Mihai-Doru Niţescu; Vasile Ristache

Mode Flori

Rozina Iordache; Valentina-Ioana Stancu

Pictură

Constantin Lungu; Camelia Păsăroiu; Silviu-Georgel Turculeţ; Liviu Ungureanu

Tapiţerie

Gheorghe Iordache; Vasile Şorop; Ion Urdă

Tâmplărie

Marius-Florentin Braşoveanu; Petrică Burghelea; Gheorghe Petcu