Test Raymonda

Alexander Glazunov

 
Premiera mondială Teatrul Imperial Mariinsky, în data de 19 ianuarie 1898, la Sankt Petersburg, Rusia.
Regia și coregrafia Maki Asami, adaptare după Marius Petipa
Maestru de repetiții Takako Nishikawa
Scenograf costume Viorica Petrovici
Scenograf decoruri Adrian Damian
Asistenți scenografie Raluca Aionițoaie, Miruna Croitoru

Distribuție

Dirijor: Iurie Florea

Dirijor: Iurie Florea

Vanzarea pentru acest eveniment s-a terminat pe data de 16 aprilie 0:00.

Dirijor: Iurie Florea

Raymonda:
Andra Ionete

Jean de Brienne:
Bogdan Cănilă

Abderachman:
Sergiu Dan

Clemence:
Ada Gonzalez

Henriette:
Kana Arai

Bernard:
Tomas Sanza

Beranger:
Stefano Nappo

King Andrew II:
Virgil Ciocoiu

Countess de Doris:
Eliza Maxim

Vals Fantasia:

Variație 1:
Amyra Badro

Variație 2:
Julia Baro

Soliști spaniol:
Julia Baro, Ionuț Diniță

Soliști ceardaș:
Molly Hall, Cristian Gîdoi

Grand pas clasique variație 1:
Julia Baro

Pas de quatre:
Stefano Nappo, Răzvan Cacoveanu, Alexandre Plesis, Tomas Sanza

Pas de Trois:
Amyra Badro, Kana Arai, Kana Yamaguchi

Maeștri de balet soliști: Adina Tudor, Vlad Toader, Virgil Ciocoiu, Andra Ionete, Monica Petrică, Gabriela Popovici, Laura Blică, Alin Gheorghiu

Maeștri de repetiție ansamblu: Raluca Ciociu, Alexandra Gavrilescu, Lăcrămioara Proca

Cu participarea Orchestrei și a Ansamblului de Balet a Operei Naționale București.

Vanzarea pentru acest eveniment s-a terminat pe data de 13 aprilie 20:30.

Dirijor: Iurie Florea

Raymonda:
Mihaela Soare

Jean de Brienne:
Valentin Stoica

Abderachman:
Ionuț Diniță

Clemence:
Ada Gonzalez

Henriette:
Greta Niță

Bernard:
Alexandre Plesis

Beranger:
Stefano Nappo

King Andrew II:
Virgil Ciocoiu

Countess de Doris:
Eliza Maxim

Vals Fantasia:

Variație 1:
Uyu Hiromoto

Variație 2:
Kana Yamaguchi

Soliști spaniol:
Adina Manda, Maxime Latapie

Soliști ceardaș:
Tamara Grimmer, Alexandre Plesis

Grand pas clasique variație 1:
Kana Arai

Pas de quatre:
Stefano Nappo, Răzvan Cacoveanu, Marodo Sakairi, Tomas Sanza

Pas de Trois:
Amyra Badro, Julia Baro, Kana Yamaguchi

Maeștri de balet soliști: Adina Tudor, Vlad Toader, Virgil Ciocoiu, Andra Ionete, Monica Petrică, Gabriela Popovici, Laura Blică, Alin Gheorghiu

Maeștri de repetiție ansamblu: Raluca Ciociu, Alexandra Gavrilescu, Lăcrămioara Proca

Cu participarea Orchestrei și a Ansamblului de Balet a Operei Naționale București.

Vanzarea pentru acest eveniment s-a terminat pe data de 10 aprilie 20:30.

Dirijor: Iurie Florea

Raymonda:
Cristina Dijmaru

Jean de Brienne:
Bogdan Cănilă

Abderachman:
Ionuț Diniță

Clemence:
Ada Gonzalez

Henriette:
Greta Niță

Bernard:
Alexandre Plesis

Beranger:
Stefano Nappo

King Andrew II:
Antonel Oprescu

Countess de Doris:
Monica Petrică

Vals Fantasia:

Variație 1:
Octavia Cristea

Variație 2:
Maria Gogonea

Soliști spaniol:
Julia Baro, Sergiu Dan

Soliști ceardaș:
Molly Hall, Cristian Gîdoi

Grand pas clasique variație 1:
Diana Gal

Pas de quatre:
Stefano Nappo, Răzvan Cacoveanu, Alexandre Plesis, Tomas Sanza

Pas de Trois:
Erina Yoshie, Julia Baro, Kana Arai

Maeștri de balet soliști: Adina Tudor, Vlad Toader, Virgil Ciocoiu, Andra Ionete, Monica Petrică, Gabriela Popovici, Laura Blică, Alin Gheorghiu

Maeștri de repetiție ansamblu: Raluca Ciociu, Alexandra Gavrilescu, Lăcrămioara Proca

Cu participarea Orchestrei și a Ansamblului de Balet a Operei Naționale București.

Vanzarea pentru acest eveniment s-a terminat pe data de 9 aprilie 20:30.

PREMIERĂ

Dirijor: Iurie Florea

Raymonda:
Rin Okuno

Jean de Brienne:
Robert Enache

Abderachman:
Valentin Stoica

Clemence:
Erina Yoshie

Henriette:
Kana Arai

Bernard:
Sergiu Dan

Beranger:
 Răzvan Cacoveanu

King Andrew II:
Antonel Oprescu

Countess de Doris:
Monica Petrică

Fantasia variație 1:
Margaux Chesnais

Fantasia variație 2:
Karen Saito

Soliști spaniol:
Alexandra Gavrilescu, Ionuț Diniță

Soliști ceardaș:
Margaux Chesnais, Sergiu Dan

Grand pas clasique variație 1:
Diana Gal

Pas de quatre:
Stefano Nappo, Răzvan Cacoveanu, Alexandre Plesis, Tomas Sanza

Pas de Trois:
Maria Gogonea, Julia Baro, Carmen Pîndaru

 

Maeștri de balet soliști: Adina Tudor, Vlad Toader, Virgil Ciocoiu, Andra Ionete, Monica Petrică, Gabriela Popovici, Laura Blică, Alin Gheorghiu

Maeștri de repetiție ansamblu: Raluca Ciociu, Alexandra Gavrilescu, Lăcrămioara Proca

Cu participarea Orchestrei și a Ansamblului de Balet a Operei Naționale București.